Aktualizace 3. srpna 2021
Aktualizace 19. března 2021
Aktualizace 5. února 2021
Aktualizace 11. září 2020
Obsah:
5. května 2020
Aktualizace 3. srpna 2021
Aktualizace 19. března 2021
Aktualizace 5. února 2021
Aktualizace 11. září 2020
Obsah:
Tento dokument definuje rámec obecných doporučení, která eliminují riziko nákazy před SARS-COV-2 při přípravných pracích a výrobě AVD, a to jak mezi členy štábu, tak dodavateli, tak výkonnými umělci.
Jedná se o doporučení, tedy jednotlivé produkční společnosti musí postupovat při jejich aplikaci dle vlastní analýzy rizik u svého vlastního konkrétního projektu, popřípadě s doplněním „guidelines for filming“ jejich partnerů (koprodukce nebo servis).
Přesnější rámec stanovit nelze, neboť jednotlivé projekty se od sebe liší, někdy i velmi významně.
Primární však vždy zůstává přijetí vlastní míry odpovědnosti a faktu, že vývoj epidemie nedokáže nikdo predikovat se 100% jistotou.
Níže uvedená samoregulační doporučení budou průběžně doplňována a upřesňována na základě vývoje epidemiologické situace.
Tento dokument přináší základní postupy ke stanovení technických a organizačních opatření při prevenci nákazy. Každé natáčení je jiné, proto musí být PŘED JEHO ZAHÁJENÍM stanovena konkrétní opatření na základě vyhodnocení rizik.
! Poznámka na úvod !
1.
Testy pro herecké a příbuzné profese
Všichni herci, kaskadéři a komparzisté, kteří s herci přijdou do styku, by měli svůj zdravotní stav doložit negativním PCR testem na SARS-CoV-2. Umožňuje-li to ekonomická situace projektu, je ideální testovat metodou PCR, pokud jde projekt cestou antigenních testů, je potřeba počítat s nižší citlivostí a s ohledem na riziko špatného setření vzorku kalkulovat s relevantností výsledku mezi max. 60-70%. Proto v případě testování pomocí antigenu, musí vždy jít ruku v ruce důraz i na další opatření.
Ze zkušenosti vyplývá, že testování antigenními testy (obzvláště těmi, které neprovádí kvalifikovaný personál) má velmi nízkou pravděpodobnost odhalení pozitivního jedince, a proto jsou spíše plýtváním prostředků z hlediska poměru přínosu a nákladů.
Pokud je celý štáb očkovaný - pak testování má smysl, ale není třeba např. 3krát týdně, ale je možné frekvenci snížit např. na jednou týdně kvůli případnému odhalení mutace delta, což je nyní největším rizikem. Proto je třeba frekvenci testování nastavit pro každý projekt individuálně. Je vhodné zvážit navrácení do testovacího cyklu i jedinců, kteří prodělali COVID-19.
Pokud je štáb smíšený (očkovaní / neočkovaní), pak u neočkovaných doporučujeme zachovat původní model testování, u očkovaných může být i nižší frekvence.
Test vždy poskytne informaci o pozitivitě či negativitě jen v momentě odběru testu. Pokud je odebrán v inkubační době, může kdykoliv po odběru testu propuknou u testovaného nemoc. Proto je v hodně testovat v pravidelné frekvenci. V tomto kontextu bude důležité zohlednit testování při plánování natáčecího plánu.
2.
Ochranné pomůcky
V současné době jsou v ČR schválené pouze respirátory FFP2 a FFP3 bez výdechového ventilu nebo ochranné pomůcky adekvátní úrovně ochrany. Mezi ochranné pomůcky patří i ochrana zraku a nebo latexové či gumové rukavice.
! Velmi důležité je a důrazně doporučujeme, aby rozhodně zůstala zachována ochrana dýchacích cest, a to nanorouškami nebo respirátory FFP2/FFP3. Důležitý je zde dohled produkce, aby toto opatření bylo důsledně dodržováno a také při jídle, pití a kouření se dodržovaly rozestupy alespoň 2-3m!
Z praxe většina zahraničních studií nadále trvá na nošení ochrany dýchacích cest, hlavním důvodem je pojištění a současně opravdu reálná hrozba nákazy mutacemi. Což může ohrozit členy štábu.
Co je třeba učinit:
3.
Dezinfekce
Při natáčení je důležité dodržovat pravidla osobní hygieny:
4.
Transport
Před samotným natáčením by měla produkční společnost zajistit dezinfekci aut vozového parku, který vozí štáb a herce. Auta, která vozí herce, by měla být pravidelně dezinfikována ozónem. V jednom autě by neměli současně cestovat členové z různých skupin štábu. Během přepravy by celá osádka měla mít nasazené roušky.
5.
Organizace na místě
Je potřeba v rámci řešení zázemí na lokacích počítat s většími nároky na prostor, aby členové štábu mohli být odděleni, viz bod 2. Zároveň musí být k dispozici dostatek prostoru pro stravování členů štábu v rozestupech od ostatních. Je vhodné dát přednost přenosným židličkám před pivními sety, které jsou standardní.
Oddělení jednotlivých skupin štábu – klíčoví členové štábu, herci a další problematicky nahraditelné profese doporučujeme oddělit od většiny štábu (např. vlastní kostymérna, sociální zařízení, maskérna, prostor na stravování apod.) Konkrétní opatření se může lišit projekt od projektu a musí být zpracována v risk assessmentu.
6.
Měření teploty
Praxe ukázala, že pokud to umožnují guidelines projektu, je vhodné nastavit systém měření teploty individuálně – aby se každý člen štábu změřil doma sám před odjezdem na set a vyplnil krátký dotazník ohledně možných symptomů. Hlavní výhodou dotazníku, je jeho preventivní role, že při vyplňování se zpravidla člen štábu zamyslí, jak se cítí, což při raním spěchu může být opomenuto. Zároveň má produkce v ruce podklady pro případné řešení emergency situace.
7.
Catering
Je potřeba organizovat způsob výdeje jídel tak, aby se každý člen štábu po převzetí jídla od cateringu vzdálil, aby mohl při jídle dodržovat rozestup od ostatních členů. Při stravování je důležité zajistit, aby členové štábu měli možnost udržovat mezi sebou rozestupy (a to i v rámci občerstvování během dne). Potraviny by měly být balené (nebo zakryté), protože kromě konzumace je rizikové i přenášení jídla z místa výdeje na místo konzumace.
8.
Zajištění lokace
8.
Potřebná dokumentace
Každá produkční společnost by měla mít tato opatření implementovaná ve svých risk assessmentech a vyžadovat tuto implementaci i od risk assesmentů dodavatelských subjektů. Zákonné normy naleznete srozumitelně zpracované zde: https://www.ohasfilm.cz/aktualni-projekty/
Pokud potřebujete pomoci s vypracováním risk assessmentů, najděte si specialistu v naší databázi kontaktů.
Před započetím natáčení se musí produkční společnost a dodavatelé navzájem seznámit s riziky a opatřeními pro natáčení (a to nejen z hlediska rizika nákazy). Toto seznámení musí být písemnou formou, například podpisem prezenční listiny při proškolení v rámci briefingu.
Povinnosti dodržovat tato opatření a předkládat testy na SARS-CoV-2 je nezbytné implementovat do smluv s jednotlivými členy štábu a definovat i postihy a odpovědnost za škodu při případném nedodržení.
Na místě natáčení doporučujeme rozmístit informační tabule, např.:
Vzhledem k tomu, že se jedná o zásadní změnu work-flow oproti době před epidemií, je důležité touto formou opatření připomínat.
9.
Management při natáčení
Opatření musí na místě natáčení koordinovat specialista filmové bezpečnosti nebo manažer BOZP, případně proškolená pověřená osoba (covid manažer), která bude mít za povinnost dohlížet na opatření proti nákaze a koordinovat je.
Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými koordinátory z hlediska kompetencí:
10.
Odpadové hospodářství
S jednorázovými rouškami, rukavicemi apod. je nutné nakládat jako s nebezpečným odpadem – použité odkládat do pevných igelitových pytlů, manipulovat s nimi v ochranných rukavicích a následně je likvidovat. Pro odkládaní látkových roušek musí mít členové štábu uzavíratelné igelitové sáčky a zároveň možnost roušky vyvařit. Před manipulací s rouškou a také po ní je nezbytné použít dezinfekci rukou nebo ochranné rukavice.
U všech těchto profesí je klíčová plná podpora ze strany producenta a poskytnutí kompetence k vykázání z natáčení v případě, že někdo ze členů štábu nebo subdodavatelů porušil nebo odmítl dodržovat přijatá bezpečnostní opatření. BEST PRACTICE – ukázalo se jako zcela zásadní, aby producenti a vedoucí jednotlivých oddělení výroby šli ostatním příkladem v dodržování opatření.
Tento dokument definuje rámec obecných doporučení, která eliminují riziko nákazy před SARS-COV-2 při transportu zahraničních členů filmových štábů a výkonných umělců.
Veškeré náležitosti přeshraničních vstupů a výstupů zahraničních členů štábu a výkonných umělců musí být řešeny s českou produkční společností, která je odpovědná za realizaci výroby audiovizuálního díla (AVD) na území ČR.
FÁZE č. 1
Příprava před přeshraničním transportem
1.
Česká produkční společnost má po celou dobu realizace výroby AVD smluvně zajištěnou akreditovanou laboratoř, jak pro realizaci testů po příjezdu zahraničního štábu, tak pro další případné testování během realizace výroby.
2.
Česká produkční společnost určí BOZP koordinátora pro zajištění veškerých opatření souvisejících s aktuální epidemiologickou situací, zpracování analýzy rizik (risk assessment) a komunikaci s příslušnými hygienickými stanicemi po celou dobu natáčení.
3.
NOVÉ: Doporučujeme, aby zahraniční partner české produkční společnosti poskytl řádně a včas od všech členů štábu potvrzení PCR negativních testů na SARS-COV-2, které nesmí být starší 72 hodin.
4.
Měření teploty nemusí být efektivní a není směrodatné z několika důvodů (např. pyloví alergici).
5.
Celý tento postup bude zaznamenán a archivován u BOZP koordinátora.
FÁZE č. 2
Opatření po příjezdu
Konkrétní opatření budou definována v analýze rizik zpracované pro výrobu AVD a současně budou splněny následující body:
1. Testování
NOVÉ: Zavádí se nová kategorie vysoce rizikových zemí - tmavě červená ke stávajícím červené, oranžové a zelené. Na cesty z těchto zemí (jejich seznam naleznete zde) se budou aplikovat nejpřísnější epidemiologická opatření: povinné předložení prvního PCR testu ne staršího než 72 hodin před vstupem a následně druhého PCR testu provedeného v ČR nejdříve 5. den od vstupu, do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. POZNÁMKA: Výsledek testu je obvykle znám do 24 hodin, většinou ale dříve. U výkonných umělců doporučujeme testování opakovat každých 5 - 7 dní po celou dobu natáčení.
2. Ochranné pomůcky
Všichni členové zahraničního štábu musí být vybaveni během transportu ochrannými pomůckami třídou ochrany FFP3 (ochranné roušky/respirátory s výdechovým filtrem/obličejové ochranné polomasky s výdechovým filtrem) a dezinfekčními gely.
3. Omezení přístupu k rizikovým osobám
Způsob přístupu ke konkrétním osobám zahraničního štábu s použitím ochranných pomůcek bude stanoven ve zpracované analýze rizik.
4. Logistická opatření
Veškerá vozidla, kterými bude zahraniční štáb převážen, musí být pravidelně dezinfikována, a to postupem a v termínech stanovených v analýze rizik. O dezinfekci interiéru vozidel vede záznamy koordinátor BOZP.
5. Chování v době mimo natáčení
Všichni členové štábu musí být ubytováni odděleně, aby se předešlo případnému rozšíření nákazy, a v čase mimo natáčení dodržovat karanténní omezení a chovat se asepticky. Česká produkční společnost zajistí zahraničním členům štábu stálé ubytování a zdravotní péči po celou dobu pobytu v ČR.
Cílem tohoto dokumentu je doporučit praktický postup, jak snížit riziko ukončení či přerušení celého filmového či TV projektu (AVD) v případě prokázané nákazy SARS-COV2 u člena filmového štábu nebo účinkujícího.
Základních šest předpokladů pro možnou implementaci těchto opatření:
1.
Zavedený systém a směrnice definující frekvenci PCR testů na SARS-COV2 všech členů štábu, herců a ostatních účinkujících, dle rozdělení do skupin.
2.
Rozdělení štábu, herců a ostatních účinkujících do několika úrovní a skupin, jejichž vzájemná interakce (vzájemná blízkost osob z různých úrovní či skupin) je minimalizována nebo realizována výhradně s využitím ochranných pomůcek (např. roušky s filtrem).
3.
Zpracovaná dokumentace a postupy pro jednotlivé procesy natáčení z hlediska BOZP, PO a ochrany před Covid-19: přeshraniční transport, obhlídky lokací, dělené zázemí štábu, distribuce jídla a nápojů, organizace na natáčení, doprava dle jednotlivých skupin štábu, nošení ochranných pomůcek, procesy z hlediska fungování jednotlivých skupin štábu, vzájemné interakce apod.
4.
Standardizované typy a způsoby používání ochranných pomůcek v rámci štábu, herců a ostatních účinkujících.
5.
Specializovaná H&S osoba pro sladění nastavených procesů s realitou a vedení dokumentace, to vše pro jednání s hygienickou stanicí a dohlížení na dodržování stanovených pravidel v místě natáčení.
6.
Podepsaná čestná prohlášení členů štábu, herců a ostatních účinkujících stran dodržování stanovených pravidel a chování mimo pracovní dobu.
Když se na natáčení objeví COVID-19:
Verze 7. května 2020
Tento dokument definuje rámec obecných doporučení, která eliminují riziko nákazy před SARS-COV-2 při přípravných pracích a výrobě AVD, a to jak mezi členy štábu, tak dodavateli, tak výkonnými umělci.
Tato doporučení vycházejí z dosavadních usnesení vlády ČR a mimořádných opatření MZ ČR a dostupných epidemiologicko-hygienických doporučení. Tato doporučení budou postupně aktualizována. Aktualizace budou označeny takto: NOVÉ.
Jedná se o doporučení, tedy jednotlivé produkční společnosti musí postupovat při jejich aplikaci dle vlastní analýzy rizik u svého vlastního konkrétního projektu, popřípadě s doplněním „guidelines for filming“ jejich partnerů (koprodukce nebo servis).
Přesnější rámec stanovit nelze, neboť jednotlivé projekty se od sebe liší, někdy i velmi významně.
Primární však vždy zůstává přijetí vlastní míry odpovědnosti a faktu, že vývoj epidemie nedokáže nikdo predikovat se 100% jistotou.
1.
Výroba AVD je ekonomická činnost, tedy v podstatě průmyslový provoz realizovaný v různých exteriérech a interiérech
2.
Základní postupy ke stanovení technických a organizačních opatření při prevenci nákazy musí být založeny na zdravém rozumu a zodpovědném přístupu nejen producenta, ale i každého člena štábu (i co se týká chování mimo dobu výkonu práce), tzn., že každý člen štábu si musí být vědom vlastní odpovědnosti, neboť kdokoli může neodpovědným chováním poslat do karantény celý štáb a přerušit výrobu.
Je nutno přijmout fakt, že případná léčba, i pokud nejsou závažné komplikace, trvá 3-6 týdnů a jsou s ní spojena lokální karanténní opatření.
Výpadek členů štábu včetně výkonných umělců tedy může ohrozit harmonogram výroby celého projektu, a nejen proto je nutné riziko efektivně eliminovat na minimum.
3.
Každé natáčení je jiné, nelze tedy definovat plošně stejná konkrétní opatření pro všechny typy projektů, je třeba vždy postupovat na základě hodnocení rizik konkrétního projektu (risk assessment/analýza rizik).
4.
Hodnocení rizik musí být v kontextu se stavem vývoje epidemie, tzn., že co platí k datu 30. 4. nemusí být platné za 14 dní. Je třeba z logiky věci chápat, že i po omezení nebo ukončení mimořádných opatření vlády bude v prvních týdnech a měsících riziko nákazy - i když v menší formě - trvat. Níže uvedená samoregulační doporučení budou průběžně doplňována a upřesňována, a to na základě vývoje epidemiologické situace a požadavků ze strany zahraniční produkce/ studia/ platformy.
5.
Standardně rovněž budou vydávány risk assesmenty jednotlivých departementů, tak jako v běžném režimu (SFX, kaskadéři, lokační, stavba).
6.
Z výše uvedených důvodu je tedy nutná potřebná dokumentace. Každá produkční společnost by měla mít zpracovanou dokumentaci zhodnocení rizik (analýzu rizik) a vyžadovat ji i od dodavatelských subjektů.
7.
Před započetím natáčení je nezbytné, aby se produkční společnost spolu se svými dodavateli a subdodavateli seznámila s riziky a nutnými opatřeními stanovenými pro natáčení. Toto seznámení musí být písemnou formou. Povinnosti dodržovat opatření a podstupovat testy na SARS-CoV-2 by měly být implementovány do smluv s jednotlivými členy štábu, včetně definice postihů a odpovědnosti za škodu při jejich případném nedodržení.
8.
Bez ohledu na druh výroby – reklamu, seriál, celovečerní film, zahraniční koprodukční nebo zakázkovou výrobu, na velikost projektu - 20ti členný štáb se dvěma herci a bez komparzu, nebo projekt s 300 členným štábem, zahraničními hvězdami a 200 komparsisty, je nutné promyslet následující:
1.
Testování
2.
Aseptické prostředí placu a zázemí (base camp)
3.
Měření teploty
4.
Ochranné prostředky (systém vydávání, výměny a kontroly používání)
(v úpravách podle aktuální epidemiologické situace a doporučení vlády)
5.
Odpadové hospodářství
6.
Dezinfekce pracovního prostoru a předmětů
7.
Doporučujeme zvážit variantu, že práce související s ochranou proti šíření viru by měly být primárně vykonávány odbornou firmou či určeným jedincem/jedinci, zejména tvorba a dodržování analýzy rizik/risk assessmentu, desinfekce prostor, odvoz použitého ochranného materiálu apod.
8.
Ve smlouvách se členy štábu je nutné požadovat zodpovědné/aseptické chování i mimo plac, také jasně definovat, co se stane, když se přeruší/ukončí natáčení z důvodů karantény či infekce.
9.
Ochrana se netýká pouze období produkce, ale i předprodukce, zejména obhlídek a castingu (jak ze strany štábu, tak herců), a také postprodukce, kde by se měla obdobně uplatnit obecná doporučení.
10.
Bude nutné vytvořit překladiště pro dodavatele mimo plac.
11.
Maximum příprav převést do online prostoru či do otevřených prostor.
12.
Určit odpovědnosti uvnitř štábu: vedoucí jednotlivých oddělení výroby odpovídají za svůj department a současně má v záloze náhradu. Např. lokační odpovídá za odbornou desinfekci prostor před i po natáčení či i každý den po směně.
13.
Na místě natáčení doporučujeme rozmístit informační tabule, např.:
Speciální režim u vybraných členů štábu
a) Výkonní umělci v záběru (VU)
b) Profese s vyjímkou z povinného odstupu 2 metrů
c) Make – up department
d) (Lock up) lokace během natáčení
e) Management při natáčení
f) Komparz
Tento dokument definuje rámec obecných doporučení, která eliminují riziko nákazy před SARS-COV-2 při transportu zahraničních členů filmových štábů a výkonných umělců.
Veškeré náležitosti přeshraničních vstupů a výstupů zahraničních členů štábu a výkonných umělců musí být řešeny s českou produkční společností, která je odpovědná za realizaci výroby audiovizuálního díla (AVD) na území ČR.
FÁZE č. 1
Příprava před přeshraničním transportem
1.
Česká produkční společnost má po celou dobu realizace výroby AVD smluvně zajištěnou akreditovanou laboratoř, jak pro realizaci testů po příjezdu zahraničního štábu, tak pro další případné testování během realizace výroby.
2.
Česká produkční společnost určí BOZP koordinátora pro zajištění veškerých opatření souvisejících s aktuální epidemiologickou situací, zpracování analýzy rizik (risk assessment) a komunikaci s příslušnými hygienickými stanicemi po celou dobu natáčení.
3.
NOVÉ: Doporučujeme, aby zahraniční partner české produkční společnosti poskytl řádně a včas od všech členů štábu potvrzení PCR negativních testů na SARS-COV-2, které nesmí být starší 4 dní.
4.
Měření teploty nemusí být efektivní a není směrodatné z několika důvodů (např. pyloví alergici).
5.
Celý tento postup bude zaznamenán a archivován u BOZP koordinátora.
FÁZE č. 2
Opatření po příjezdu
Konkrétní opatření budou definována v analýze rizik zpracované pro výrobu AVD a současně budou splněny následující body:
1. Testování
NOVÉ: Doporučujeme, aby všichni zahraniční členové štábu byli po příletu/příjezdu umístěni do karantény a bez ohledu na negativní test ze své domoviny opětovně do 72 hodin absolvovali testování na SARS-COV-2 v ČR. Do doby obdržení výsledků testování zůstávají v karanténě. POZNÁMKA: Výsledek testu je obvykle znám do 24 hodin, většinou ale dříve. Pokud je test proveden ihned po příletu/příjezdu, karanténa může trvat pouze do těchto 24 hodin. U výkonných umělců doporučujeme testování opakovat každých 14 dní po celou dobu natáčení.
2. Ochranné pomůcky
Všichni členové zahraničního štábu musí být vybaveni během transportu ochrannými pomůckami třídou ochrany FFP3 (ochranné roušky/respirátory s výdechovým filtrem/obličejové ochranné polomasky s výdechovým filtrem) a dezinfekčními gely.
3. Omezení přístupu k rizikovým osobám
Způsob přístupu ke konkrétním osobám zahraničního štábu s použitím ochranných pomůcek bude stanoven ve zpracované analýze rizik.
4. Logistická opatření
Veškerá vozidla, kterými bude zahraniční štáb převážen, musí být pravidelně dezinfikována, a to postupem a v termínech stanovených v analýze rizik. O dezinfekci interiéru vozidel vede záznamy koordinátor BOZP.
5. Chování v době mimo natáčení
Všichni členové štábu musí být ubytováni odděleně, aby se předešlo případnému rozšíření nákazy, a v čase mimo natáčení dodržovat karanténní omezení a chovat se asepticky. Česká produkční společnost zajistí zahraničním členům štábu stálé ubytování a zdravotní péči po celou dobu pobytu v ČR.
Cílem tohoto dokumentu je doporučit praktický postup, jak snížit riziko ukončení či přerušení celého filmového či TV projektu (AVD) v případě prokázané nákazy SARS-COV2 u člena filmového štábu nebo účinkujícího.
Základních šest předpokladů pro možnou implementaci těchto opatření:
1.
Zavedený systém a směrnice definující frekvenci PCR testů na SARS-COV2 všech členů štábu, herců a ostatních účinkujících, dle rozdělení do skupin.
2.
Rozdělení štábu, herců a ostatních účinkujících do několika úrovní a skupin, jejichž vzájemná interakce (vzájemná blízkost osob z různých úrovní či skupin) je minimalizována.
3.
Zpracovaná dokumentace a postupy pro jednotlivé procesy natáčení z hlediska BOZP, PO a ochrany před Covid-19: přeshraniční transport, obhlídky lokací, dělené zázemí štábu, distribuce jídla a nápojů, organizace na natáčení, doprava dle jednotlivých skupin štábu, nošení ochranných pomůcek, procesy z hlediska fungování jednotlivých skupin štábu, vzájemné interakce apod.
4.
Standardizované typy a způsoby používání ochranných pomůcek v rámci štábu, herců a ostatních účinkujících.
5.
Specializovaná H&S osoba pro sladění nastavených procesů s realitou a vedení dokumentace, to vše pro jednání s hygienickou stanicí a dohlížení na dodržování stanovených pravidel v místě natáčení.
6.
Podepsaná čestná prohlášení členů štábu, herců a ostatních účinkujících stran dodržování stanovených pravidel a chování mimo pracovní dobu.
Když se na natáčení objeví COVID-19:
Produkce se obrací na hygienickou stanici příslušnou trvalému bydlišti nakaženého. V případě zahraničních členů štábu na hygienickou stanici příslušnou adrese ubytování nakaženého během natáčení.
Autor: Mgr. Jiří Kosorinský
Odborné konzultace: Pavel Müller – producent Sirena Film, MUDr. Marek Joukal PhD., Krajská hygienická stanice Hlavního města Prahy – MUDr. Zlata Marešová, SEFEX – Safety film experts, s.r.o., BcA. Pavlína Žipková
Vytvořeno na základě podkladů od Evropského institutu bezpečnosti filmových projektů, z.ú. ve spolupráci s Asociací producentů v audiovizi.
Chaoyang is a bustling district located in the heart of Beijing, China. It is known for its modern architecture, thriving business district, and vibrant nightlife. The area is home to many high-end shopping malls, luxury hotels, and fine dining restaurants, as well as cultural landmarks such as the China Red Sandalwood Museum and the Chaoyang Park. With its convenient location and easy access to public transportation, Chaoyang is a popular destination for both tourists and business travelers alike. If you're looking for a lively and cosmopolitan experience in China, Chaoyang is definitely worth a visit.