Tým

Neváhejte nás kontaktovat s vašimi dotazy. Odpovíme, propojíme, zařídíme, zprostředkujeme. 
Těšíme se na spolupráci!

Pavlína Žipková

Pavlína Žipková

pavlina@filmcommission.cz
+420 603 554 044

Pavlína se stala součástí týmu Czech Film Commission v listopadu 2016 a od února 2018 komisi vede.
Má za sebou téměř 20letou praxi jako produkční a výkonná producentka, natočila například dokumentární film režisérky Roberty Grossman a producentky Nancy Spielberg Who Will Write Our History nebo film Blessed Is the Match: The Life and Death of Hannah Senesh, který se dostal do užšího výběru na Oscara 2008. Dále pracovala na dokumentu Joan of Arc držitelky Emmy Pamely Mason Wagner a úspěšném hororu Hostel režiséra Eliho Rotha.
V Czech Film Commission má na starosti zejména komunikaci se zahraničními filmaři a reprezentuje Českou republiku na mezinárodních filmových festivalech a trzích. Od roku 2017 je členkou představenstva evropské asociace filmových komisí EUFCN, v roce 2018 se stala jeho viceprezidentkou a o dva roky později prezidentkou.

Petra Marková

Petra Marková

petra@filmcommission.cz
+420 778 543 290

Petra vystudovala Vyšší odbornou školu filmovou v Písku, obor režie a scenáristika. Více než pět let se věnovala práci lokační manažerky a asistentky na filmových a televizních natáčeních. Spolupracovala mimo jiné na projektech IluzionistaHannibal RisingHenry IV. a Red Tails, jehož producentem byl George Lucas.
Na 10 let si pak od filmu odskočila do mezinárodní poradenské společnosti, kde se věnovala přípravě nabídek pro veřejné zakázky a měla na starosti vizuální stránku prezentací a dalších dokumentů.
Od srpna 2019 je podpůrnou součástí týmu Czech Film Commission a koordinátorkou location tours, jejichž prostřednictvím filmařům představujeme nové a neokoukané lokace v regionech ČR.

Matěj Šonka

Matěj Šonka

matej@filmcommission.cz
+420 774 062 878

Matěj vystudoval obor Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury na Masarykově univerzitě. Dva roky života strávil v zahraničí, z toho půl roku na studijním programu Erasmus v Antverpách a rok a půl v Lisabonu, kde pracoval v mezinárodním kolektivu v obchodě s designovými tričky. Po návratu do Čech získal pozici referenta programu Erasmus+ pro vysokoškolské studium v Domě zahraniční spolupráce, poté přešel do Státního fondu kinematografie, kde se zabýval audiovizuální statistikou. Od října 2020 je novou posilou týmu Czech Film Commission, kde má na starosti především publicistiku a komunikační aktivitu.