Tým

Neváhejte nás kontaktovat s vašimi dotazy. Odpovíme, propojíme, zařídíme, zprostředkujeme. 
Těšíme se na spolupráci!

Pavlína Žipková

Pavlína Žipková

pavlina (zavináč) filmcommission.cz
+420 603 554 044

Pavlína jako národní filmová komisařka vede Czech Film Commission. Reprezentuje Českou republiku na mezinárodních filmových festivalech a trzích. V roce 2020 byla zvolena prezidentkou Evropské asociace filmových komisí (EUFCN).
Pavlína má za sebou 20letou praxi jako produkční a výkonná producentka. Natočila například dokumentární film režisérky Roberty Grossman a producentky Nancy Spielberg Who Will Write Our History nebo film Blessed Is the Match: The Life and Death of Hannah Senesh, který se dostal do užšího výběru na Oscara 2008. Dále pracovala na dokumentu Joan of Arc držitelky Emmy Pamely Mason Wagner a na úspěšném hororu Hostel režiséra Eliho Rotha. Pavlína vystudovala kreativní psaní a publicistiku na Literární akademii Josefa Škvoreckého.

Jana Arora

Jana Arora

jana (zavináč) filmcommission.cz
+420 778 543 290

Jana se v Czech Film Commission věnuje publicistice a sociálním sítím. Má zkušenosti s ediční prací a publicistikou v oblasti kultury, cestovního ruchu a přírodní medicíny. Několik let se věnovala copywritingu, vytvářela reklamní texty v češtině i angličtině pro nejrůznější formáty od firemních prezentací na webových stránkách po rozhlasové a televizní spoty.
Jana pracovala řadu let jako literární agentka a zastupovala zahraniční nakladatele a autory na českém, slovenském a slovinském knižním trhu. Jako členka realizačního týmu se podílela na projektu Organizace na podporu integrace menšin Živá knihovna s logem „Nesuď knihu podle obalu“. Jana vystudovala divadelní dramaturgii na DAMU a spolupracovala na několika inscenacích s režisérem Vladimírem Morávkem.

Petra Marková

Petra Marková

na mateřské dovolené

petra (zavináč) filmcommission.cz

Petra má na starosti komunikaci s regionálními filmovými kancelářemi. Je koordinátorkou location tours, jejichž prostřednictvím Czech Film Commission představuje filmařům neznámé lokace v regionech České republiky.
Petra pracovala řadu let jako lokační manažerka a asistentka na filmových a televizních natáčeních. Spolupracovala mimo jiné na projektech IluzionistaHannibal RisingHenry IV. a Red Tails, jehož producentem byl George Lucas. Má také bohaté zkušenosti z mezinárodní poradenské společnosti, kde připravovala nabídky pro veřejné zakázky. Petra vystudovala režii a scenáristiku na Vyšší odborné škole filmové v Písku.