Bez přízně místní veřejnosti by se neobešlo žádné natáčení ani filmový festival. Obé přináší do dějiště vzruch, něco neobvyklého, něco, co ovlivní dennodenní chod místní společnosti. Filmová natáčení, filmové festivaly a další s filmem a audiovizí spjaté aktivity znamenají pro místo svého konání pozitivní přínos, řadu příležitostí ale také omezení a výzev. Jednou z nich je účinná komunikace veřejné správy s místní veřejností, tak aby se z ní mohlo stát spokojené publikum, kooperující sektor služeb anebo filmovým natáčením nakloněná veřejnost.

Jak tedy naladit veřejnost, aby byl přínos maximální? Tuto otázku zodpoví konference Regionální filmové kanceláře a lokální filmové festivaly – Jak úspěšně pracovat s místním publikem a veřejnostíZlín Film Festival, Kreativní Evropa – MEDIA a Czech Film Commission ji připravily na 29. května a uskuteční se od 10 do 16 hodin v Alternativě – kulturním institutu Zlín jako součást industry programu 57. ročníku MFF Zlín.

Konference je určena především pro zástupce krajů, měst a obcí, pro destinační agentury, organizátory filmových festivalů, provozovatele kin a kulturních institucí, studenty, filmové profesionály a všechny ty, které zajímá tematika přínosu audiovizuálních a kulturních aktivit pro místo jejich konání.

Cílem konference je představit a diskutovat úspěšné příklady z praxe, ale také otevřít a pojmenovat případné problematické aspekty. Přináší ojedinělou možnost vyslechnout si řadu odborníků z filmového sektoru, zástupce měst, regionálních institucí i soukromých subjektů na jednom místě. Mezi nimi například vedoucí liberecké filmové kanceláře Pavlínu Sacherovou (Kuchtovou), vítězku soutěže Film Friendly 2016, nebo Janu Komišovou z Magistrátu města Plzně, které je příkladem aktivní a pro obec přínosné komunikace mezi veřejnou správou a soukromým sektorem.

Samozřejmě nebude chybět ani místní filmová kancelář Zlin Film Office a Czech Film Commission, která se přínosem audiovizuální tvorby do místa natáčení zabývá dlouhodobě a z jejíhož popudu vznikají regionální kanceláře a kontaktní místa pro filmaře po celé České republice. V současné době se naše země pyšní již devíti.

Účast na konferenci je zdarma, potvrzení účasti zasílejte na media@kreativnievropa.cz.