Filmový trh při MFF Cannes se koná od 15. do 24. května 2013.

České filmové centrum představí letos opět českou kinematografii jako oficiální zástupce na Marché du Film.

Česko-slovenský pavilon, pořádaný společně se Slovenským filmovým ústavem, se letos nachází pod č. 133 a již podesáté bude slavnostně otevřen tradičním Welcome drinkem, v pátek 17. května od 17.00 hodin.

České filmové centrum a Czech Film Commission, které jsou od ledna 2013 součástí Národního filmového archívu, budou v rámci pavilonu po celou dobu trvání trhu informovat o  současných novinkách v oblasti českého filmu, o infrastruktuře českého filmového průmyslu a také o zkušenostech a možnostech, jak v oblasti mezinárodních koprodukcí, tak i v oblasti servisu pro zahraniční filmové štáby.

V oficiálním programu festivalu budou ČR zastupovat hned dva animované snímky – O šunce Elišky Chytkové z produkce UTB ve Zlíně a slovensko-česká koprodukce Pandy Matúše Vizára z pražské FAMU.

Letošní kolekce krátkých filmů je díky Českému filmovému centru zastoupena i v programu Short Film Corner, který ve videotéce umožní nákupčím nebo festivalovým programátorům shlédnout vybrané filmy z FAMU, FAMO a UTB Zlín.

Obdobným programem pro celovečerní dokumenty je Doc Corner, kam České filmové centrum přihlásilo 12 aktuálních dokumentů jako Šmejdi Silvie Dymákové, Českou vesnici Petera Zacha nebo úspěšný dokument Lásku v hrobě Davida Vondráčka a další…

Součástí prezentace aktuální české dokumentární tvorby je i samostatný stánek nejvýznamnějšího středo- a východoevropského mezinárodního festivalu dokumentární tvorby Ji.hlava a portálu Doc Alliance Film, kteří zájemci naleznou v samotném Palais des Festivals, v části Riviera.

V pavilonu kromě zahajovacího welcome drinku proběhne i prezentace Barrandov Studia a koktejl na počest českých filmů v sekci Cinéfondation.

Českou účast v Cannes podpořil Magistrát města Prahy, oficiálními partnery ČFC jsou Asociace producentů v audiovizi, Barrandov Studio, MFF Karlovy Vary a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Sponzory pavilonu jsou v letošním roce Pivovar Kácov, Sodovkárna Kolín, Segafredo Zanetti, Karlovarské oplatky, Hlava – informační technologie a Arcibiskupské vinné sklepy Hovorany.


Kontakt:

Village International, No. 133
Czech Film Commission – Ivana Dragounová – tel: 33 607 525 080