Od 1. listopadu má Czech Film Commission ve svém týmu novou posilu. Je jí Pavlína Žipková, dosud aktivní hlavně ve filmové a reklamní produkci. Zkušenosti ze své 18-leté praxe využije zejména v oblasti komunikace se zahraničními producenty a filmaři, kterou bude mít na starosti. Pavlína bude také reprezentovat Českou republiku na mezinárodních filmových festivalech a trzích, kterých se Czech Film Commission pravidelně účastní.

Pavlína v Jeseníkách během location tour, kterou pro filmaře v listopadu 2015 zorganizovala Czech Film Commission.

„Činnost Czech Film Commission sleduji řadu let, byla jsem už v minulosti ve spojení s jejím týmem a vždycky jsem si vážila toho, co pro filmový sektor dělá. Má za sebou obrovský kus práce, vždyť i díky této kanceláři v Čechách skvěle fungují pobídky. Tahle práce je pro mě výzvou, na kterou se moc těším,“ říká Pavlína Žipková.

Pavlína má za sebou mnoho zajímavých projektů: jako výkonná producentka natočila celovečerní dokument režisérky Roberty Grossman a producentky Nancy Spielberg Who Will Write Our History, který bude mít premiéru na podzim 2017, pracovala na dokumentu Joan of Arc držitelky Emmy Pamely Mason Wagner a byla vedoucí natáčení úspěšného hororu Hostel režiséra Eliho Rotha a producenta Quentina Tarantina. Byla při výrobě více než 150 reklamních spotů, z nichž Vizir – Snowblind režiséra Chrise Bartla získal stříbrného Lva v Cannes.

Nejmilejším úspěchem je pro Pavlínu – podle jejích slov – celovečerní dokumentární film režisérky Roberty Grossman Blessed is the Match: The Life and Death of Hannah Senesh, který jako výkonná producentka natáčela v roce 2006 a v roce 2008 se dostal do užšího výběru na Oscara.


Kontakt na Pavlínu: pavlina@filmcommission.cz, +420 603 554 044