V posledních týdnech se Ostravě dostává velké pozornosti ze strany korejských filmařů. Regionální filmové kanceláři FILM OSTRAVA!!! se díky její iniciativě a činnosti podařilo zaujmout filmový štáb až z dalekého Soulu, který zde bude natáčet film s pracovním názvem International Market.

Film se odehrává v 60. letech 20. století v období po Korejské válce, kdy vláda jihokorejské muže posílala ve velkém pracovat do německých dolů a ženy za prací ošetřovatelek a zdravotních sester. V tomto prostředí se odehrává příběh nečekaného setkání dvou lidí, kteří se zamilují a najdou tak nový smysl života. Děj ale napsal život sám, nic tedy nebude tak jednoduché a hrdinové budou muset za svůj vztah hodně bojovat.

Na Ostravsku pro plánované srpnové natáčení hrají přirozeně prim hlavně industriální lokace. Největší obhlídka lokací proběhla v pondělí 24. června, kdy v Ostravě bylo již 10 klíčových členů korejské a 6 členů české části štábu.

Režisérem filmu je Yoon Je-kyoon, jehož komerčně nejúspěšnějším filmem je Tsunami (Haeundae), považovaný za první jihokorejský katastrofický film a nominovaný na ceny Black Dragon Awards za nejlepší film i režii.

Koprodukce na české straně se ujala společnost Axman Production, která produkovala například filmy Normal nebo Všiváci a má bohaté zkušenosti nejen ve spolupráci s korejskými filmaři, včetně nejpopulárnějšího korejského seriálu Lásky v Praze (Lovers in Prague).