6. října začíná v Praze natáčení u nás letos nejnákladnějšího filmového projektu, pátého dílu upíří ságy Underworld: Next Generation. Podle údajů Státního fondu kinematografie by útrata štábu měla přesáhnout tři čtvrtě miliardy korun. Underworld: Next Generation vzniká v produkci americké společnosti Lakeshore Entertainment, která má v Praze již třetím rokem svou evropskou pobočku Lakeshore International.

Kate Beckinsale (Selene) a Theo James (David) ve filmu Underworld: Krvavé války / © Screen Gems, © Lakeshore Entertainment

„Opravdu se těšíme na natáčení v Praze. Česká republika má prvotřídní lokace, skvělé produkční zázemí, štáby na světové úrovni a samozřejmě má také pobídky. Je to pro nás skvělé místo,“ uvedl Richard Wright, producent filmu a viceprezident Lakeshore Entertainment.

Režie se ujme režisérka Anna Foerster, která doposud režírovala především televizní seriály např. Myšlenky zločince (Criminal Minds, 2009-2011) a Cizinka (Outlander, 2014-2015).

Výkonnou produkci natáčení má na české straně na starosti společnost Stillking Films, která se v minulosti podílela například na filmech Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011) a Dítě číslo 44 (Child 44, 2015) nebo na letošním natáčení druhé sezóny amerického seriálu společnosti FOX 21 Legends. Televizní stanice TNT Drama zahájí vysílání této řady 2. listopadu 2015.