Zámek Slatiňany s přilehlým parkem patří mezi „neobjevené zámky“ ve východních Čechách, nicméně atraktivitou prostředí se vyrovná jiným lokacím, na kterých se běžně natáčí.

Exteriér zámku možná neodpovídá konvenčním představám o pohádkovém šlechtickém sídle, ale interiéry tuto přednost rozhodně mají.

Čtyři zámecká křídla skrývají bohatě vyzdobené a zařízené salony, pokoje ale i chodby s mimořádnou vizuální atraktivitou. K dispozici je prostorná jídelna s rozkládacím jídelním stolem, ke kterému může zasednout až 30 osob. Zámecká knihovna vyniká intarzovanými knihovními skříněmi, které skrývají dvoje „tajné dveře“.

Množství salonů je zařízeno cenným historickým nábytkem z různých slohových epoch, vše ale v atmosféře počátku 20. století. Mohou tedy stejně dobře představovat šlechtické sídlo v pohádce, luxusní byt velkostatkáře, bankéře, průmyslníka nebo bohatého úředníka. Schodiště a chodby jsou dalšími atraktivními částmi zámku.

Dále zámek disponuje prostory jako je např. kuchyně nebo kotelna. Unikátní sklepní prostory ledárny jsou návštěvníky často považovány za vězení.

K zámku přiléhá rozsáhlý anglický park, který zdobí jezírko s historizujícím přístavištěm. V sousedství leží také atraktivní budovy hřebčína, kde se v minulosti natáčel např. seriál z jezdeckého prostředí Dobrá Voda. Hřebčín není ve správě zámku, ale zapůjčení koní, kočárů nebo povozů není problém.

Zámek je snadno dostupný po dálnici D11 a silnici první třídy z Prahy do Pardubic.

Zástupci zámku jsou připraveni přispět k hladkému průběhu natáčení filmů i reklam.

Více fotografií a kontakt naleznete na www.zamek-slatinany.cz